Adidas ZX Flux – buty na miarę wszechczasów

Adidas ZX Flux 7Store

W czasach obecnych, gdy nastąpiło panowanie mody ulicznej, projektanci odzieży i obuwia zaczęli tworzyć wygodne i niekrępujące ubiory, wzorowane na latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Powrót do przeszłości

Szczególny comeback  jest wyraźnie zaznaczony w produkcji butów, znanych i cenionych markowych firm takich jak Reebok czy Adidas.

Wiele kultowych modeli obuwia sportowego, wyprodukowanego w tamtych czasach, stało się inspiracją w stworzeniu nowej kolekcji, o prawie identycznej linii,  ale w zdecydowanie nowocześniejszym wydaniu. Takim przykładowym modelem stylu vintage są buty marki Adidas ZX Flux, inspirowane kultowym produktem początku lat dziewięćdziesiątych – ZX 8000. Obecnie produkowana seria, niemal nie różni się krojem od modelowego obuwia z tamtego okresu, ale zastosowanie lepszych rozwiązań dotyczących funkcjonalności i wygody w chodzeniu wyraźnie poprawiło jakość tych butów.

Wygoda i styl

Dzięki wygodniejszej i delikatniejszej wyściółce, świetnie dopasowują się do stopy. Mięsisty język i lepsze wiązania sprawiają, że obuwie ZX Flux Adidas dobrze trzyma się na nogach, a bardziej stabilna i elastyczna podeszwa, z głębszym bieżnikiem ułatwia przyczepność do podłoża i łagodzi stąpanie nawet po najbardziej nierównym terenie. Zastosowanie cienkich, naturalnych materiałów w miejscach narażonych na większą potliwość, spowodowało dużo lepszą wentylację całego buta.

Kolekcja Adidas ZX Flux pojawiła się w 2014 roku i niezmiennie cieszy się dużym powodzeniem wśród zwolenników mody ulicznej.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Markowe obuwie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.